KURUMSAL

HAKKIMIZDA

KALİTE POLİTİKAMIZ

Enerji Üretim Santrallerinde Primer Frekans Kontrolü, Sekonder Frekans Kontrolü, Reaktif Güç Kontrolü, Anlık Talep Kontrol Muayeneleri, Oturan Sistemin Toparlanması Muayeneleri, Bekleme Yedekleri Muayeneleri yapmak ve ilgili kanun, mevzuat ve standartlar çerçevesinde muayene hizmetleri vermek, almak, performans test muayenelerini gerçekleştiren DGS Enerji Test Kontrol Kalibrasyon Ölçüm Muayene ve Gözetim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. kalite politikasını bu doğrultuda düzenlemiştir.

  • Müşterilerimizle, iş ortaklarımızla ve çalışanlarımızla karşılıklı güveni sağlamak ve etik davranmak. 
  • Muayene işlerimizde bağımsız, tarafsız ve dürüst çalışmalar yapmak. 
  • Müşteriden edinilen bilgilerin gizliliğini sağlamak, 
  • Kalitemizin sürekliliği ve başarısı için çalışanlarımızı sürekli eğitmek, uygun çalışma şartlarını ve motivasyonu sağlamak, yönetime katılımları arttırmak. 
  • Kalite yönetim sisteminin şartlarına uyma ve TS EN ISO/IEC 17020 standartları çerçevesinde etkinliğinin sürekli iyileştirilmesini sağlamak. 
  • İyileştirmeyi ve devamlılığımızı sağlamak için kaynaklarımızı planlayarak, doğru yerde ve doğru zamanda kullanmak.
  • Şirket çalışanları olarak tüm hizmet birimlerinde kalite bilincini sistemli bir şekilde uygulamak ve yaşam tarzı olarak benimsemek. 
  • Kalite Yönetim Sistemi koşullarına uymayı ve faaliyetlerini sürekli iyileştirme anlayışı ile vermiş olduğu ilkeler doğrultusunda sürdüreceğini taahhüt etmek, 
  • Kalite politikamızın devamlılığı için DGS Enerji Test Kontrol Kalibrasyon Ölçüm Muayene ve Gözetim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. olarak tüm çalışan ve kaynaklarımızla hiçbir fedakârlıktan kaçınmamak.

DGS ENERJİ VE KALİBRASYON

2012 yılında hizmete başlayan DGS Enerji Test Kontrol Kalibrasyon Ölçüm Muayene ve Gözetim Hizmetleri San. Tic. Ltd. Şti. İlk olarak Elektrik Piyasası Yan Hizmet Yönetmeliği kapsamında TS EN ISO/IEC 17020 standardından akredite olarak piyasaya giriş yapmıştır. Uzman teknik kadrosu ile ülkemizin başlıca enerji dağıtım şirketlerinin santrallerinde periyodik olarak yaptırılması zorunlu olan 30 MW üstündeki santraller için Reaktif Güç Kontrolü ve Senkron Kompanzasyon Muayenelerini, 50 MW üstü santraller için Primer Frekans Kontrolü Muayenelerini titizlikle gerçekleştirmektedir.

Muayene Hizmetleri yanısıra kapsamını daha da genişleterek TS EN ISO/IEC 17025 standardından 2016 Eylül ayı itibari ile Türkak'tan akredite olarak Endüstriyel Kalibrasyon Hizmeti de verecektir. Kalibrasyon Hizmeti veren sekonder laboratuvarlar arasında ilk kez 150 kV'a kadar Yüksek Gerilim Kalibrasyonlarını gerçekleştirmektedir.

 

KALİTE POLİTIKASI 17025

hakkimizda_img-2