• Şerifali Mah. Hendem Cad. No:38 D:2 Ümraniye/İstanbul

Hakkımızda

DGS Enerji

 

DGS Enerji, 2012 yılında ilk olarak Elektrik Piyasası Yan Hizmet Yönetmeliği kapsamında TS EN ISO/IEC 17020 standardından akredite olarak faaliyetlerine başlamıştır. Uzman teknik kadrosu ile ülkemizin başlıca enerji dağıtım şirketlerinin santrallerinde periyodik olarak yaptırılması zorunlu olan 30 MW üstündeki santraller için Reaktif Güç Kontrolü ve Senkron Kompanzasyon Muayenelerini, 50 MW üstü santraller için Primer Frekans Kontrolü Muayenelerini titizlikle gerçekleştirmektedir.

 TS EN ISO/IEC 17020 standardına göre A Tipi Muayene Kuruluşu olmakla birlikte, 2016 Eylül ayı itibari ile TS EN ISO/IEC 17025 standardından akredite olarak Endüstriyel Kalibrasyon Hizmeti de vermektedir. Endüstriyel Kalibrayon alanında Sıcaklık, Elektrik, Yüksek Gerilim, Tork, Basınç ve Boyut olmak üzere 6 kapsamda hizmet vermektedir.

 
 
Yüksek Gerilim Kalibrasyonlarını, kalibrasyon hizmeti veren sekonder laboratuvarlar arasında ilk kez 150 kV'a kadar ulaşmış ileri seviye laboratuvarında, son teknolojik gelişmeleri takip ederek gerçekleştirmektedir. Bunun yanı sıra cihaz ve ölçüm metotlarındaki yenilikleri ve gelişmeleri takip ederek, sürekli gelişmektedir.