• Şerifali Mah. Hendem Cad. No:38 D:2 Ümraniye/İstanbul

Chavin Arnoux 6471

Üretici Chavin Arnoux
Model 6471                               

C.A. 6471 Toprak ve Direnç Test Cihazı, ergonomik, kapsamlı ve doğru bir 4'ü 1 arada toprak, direnç, bağlantı ve süreklilik test cihazıdır. CA 6471, toprağı ölçmek için hem 3 kutuplu hem de 4 kutuplu yöntemleri kullanır. 4 kutuplu ölçümler yaklaşık 10 kat daha fazla doğruluk sunar ve düşük toprak direnci ölçümlerine olanak tanır. Bu ölçümler özellikle enerji dağıtım ve iletim şirketlerinin yanı sıra EDF gibi enerji dağıtıcılarının gereksinimlerini karşılamak için gereklidir. Ayrıca C.A. 6471, birlikte verilen kelepçeli ampermetreleri kullanarak 4 kutuplu seçici toprak ölçümü sunar. Paralel toprak bağlantılı bir sistem olması durumunda, doğru toprak direnci ölçümleri sağlamak için C.A 6471 ile birlikte 2 adet kelepçeli ampermetre kullanılabilir. Bu yöntemin prensibi, test edilen topraklama iletkeninin etrafına 2 kelepçe yerleştirilip bunların her birinin cihaza bağlanmasıdır. Bir kelepçe bilinen bir sinyali (32 V / 1367 Hz) enjekte ederken diğer kelepçe döngüde akan akımı ölçer. Bu yöntem, toprak testi sırasında önemli ölçüde zaman tasarrufu sağlar çünkü artık yardımcı çubukların kurulmasına veya toprak bağlantılarının kesilmesine gerek yoktur.

6471, 0,001Ω ile 100kΩ arasında geniş bir ölçüm aralığı ve 41Hz ile 512Hz arasında bir ayar frekansı sağlar. C.A. 6471 topraklama ve direnç test cihazı, geleneksel kazığa dayalı yöntemlerin kullanımı yoluyla güvenilir ölçümleri garanti eder. Bu topraklama test cihazı, ölçüm hatalarına neden olabilecek arızaları tespit etmek için her ölçüme başlamadan önce kendi kendini teşhis edecektir. Ayrıca C.A. tarafından otomatik olarak sağlanan üst düzey ve uzman hesaplama fonksiyonları da bulunmaktadır. 6471 Toprak ve Direnç test cihazı. Toprak bağlantısı ölçümü için, gerekli olan 3 ardışık ölçümü gerçekleştirin ve test cihazını bağlantı katsayısını otomatik olarak hesaplamaya bırakın ve toprak direncini ölçerken, ölçüm için kullanılan mesafelerin programlanması r'nin Wenner veya Schlumberger yöntemleriyle otomatik olarak hesaplanmasını mümkün kılar. .

CA 6471 test cihazı, ön paneldeki döner anahtar aracılığıyla tüm ölçümlere doğrudan erişim sağlar ve kompakt, sağlam ve sızdırmaz tasarımı sahada kullanım için mükemmeldir. Bağlantıları basitleştirmek amacıyla kazıklara bağlantı için 4 terminal renk kodludur. C.A 6471, geniş bir arkadan aydınlatmalı LCD ekrana ve ana şebekeye veya araç çakmağına bağlantı için harici şarj cihazıyla birlikte şarj edilebilir bir pil içerir. Ölçüm sonuçlarının doğrudan ve düzenli olarak saklanması için bir fonksiyonla donatılmıştır. USB iletişim çıkışı, verilerin daha ileri işlemler için Ground Tester Transfer yazılımıyla bir PC'ye aktarılmasına olanak tanır.

  • 4 kutuplu seçici toprak ölçümleri
  • 3 kutuplu ve 4 kutuplu toprak ölçümleri
  • Wenner veya Schlumberger direnç testi yöntemleri
  • Toprak bağlantısı
  • Süreklilik ve direnç
  • 0,001 ile 99,99kΩ arasında maksimum ölçüm aralığı
  • 512'ye kadar test sonucunun saklanması
  • Yüksek dirençli topraklarda bile ölçüm mümkündür
  • Bozulma gerilimlerinin yüksek oranda reddedilmesi nedeniyle iyileştirilmiş ölçüm kalitesi
  • Mükemmel doğruluk ve çözünürlük
Ürün Seçenekleri
doble m4100 12 kv ac

Doble M4100 12 kV AC

Primer AC İzolasyon Test Cihazı

valiant teleprotection unit

Valiant Teleprotection Unit

VCL-TP, Teleprotection Equipment

valiant trip counter display

Valiant Trip Counter Display

The “Trip Counter Display” shows the total number of “Trip Input / Trip Receive” and “Trip Output / Trip Send” commands on each of the 8 Teleprotection channels, individually. A manual display counter reset option is also provided which may be enabled or disabled by the system administrator.

qualitrol smart breather

Qualitrol Smart Breather

Qualitrol STB000 Smart Transformer Breather

the serveron® model tm1

The Serveron® Model TM1

Single Gas On-line Dissolved Gas Monitor

the serveron® model tm8

The Serveron® Model TM8

Gas Chromatography Monitor