• Şerifali Mah. Hendem Cad. No:38 D:2 Ümraniye/İstanbul

Power Diagnostix CAL2B

Üretici Power Diagnostix 
Model CAL2B                                

AIAcompact

Üç saate kadar bağımsız çalışma için bir pil takımıyla donatılmıştır. Cihaz çeşitli piezoelektrik akustik sensörlere uyum sağlar ve çok yönlü bir sensör donanımıyla birlikte sunulur. Ek olarak AIAcompact, harici UHF sensörlerinde kısmi deşarj ölçümlerine olanak tanır.

Akustik kısmi deşarj ölçümleri, gaz yalıtımlı şalt cihazları ve diğer yüksek gerilim ekipmanlarına, operasyonun kesintiye uğramasına gerek kalmadan kolaylıkla uygulanabilir. Bu tür çevrimiçi ölçümler, yalıtım sisteminin, gelecekte arızaya ve sistem arızasına yol açabilecek iç kusurlarının belirlenmesine yardımcı olur.

Akustik kısmi deşarj ölçümleri, deşarjı üreten alanın sensörün yerleştirildiği erişim noktasına yakın akustik temasına dayanır. CBS'deki kısmi deşarj faaliyetlerinin çoğu böylesine iyi bir temas sunar ve dolayısıyla iyi bir hassasiyetle tespit edilebilir. Bu nedenle, keskin noktalardan veya konilerden gelen deşarjların yanı sıra katmanlara ayrılmalardan kaynaklanan deşarj aktivitesi, IEC 60270'e göre geleneksel elektriksel algılamayla çoğunlukla karşılaştırılabilir bir hassasiyette tanımlanabilir. Atlama veya sıçrama olarak adlandırılan bazı kusur türleri için Parçacıklar nedeniyle akustik algılama, elektriksel algılamaya göre çok daha üstündür.

ICMcompact'ın kanıtlanmış donanım çekirdeğini temel alan AIAcompact, kullanılan sensörün veya ön yükselticinin otomatik olarak algılanmasını sağlar. Normalde cihaz, doğrudan sinyal girişine bağlanan, uzaktan sağlanan gömülü ön amplifikatörlere sahip akustik sensörlerle çalıştırılır. Alternatif olarak, daha uzun sinyal kablolarının kullanılması veya düşük seviyeli ölçümler yapılması durumunda RPA1F, sinyali güçlendirmek için sensörün yakınına yerleştirilebilir.

Gömülü veya harici sensörler üzerinde UHF ölçümleri, 100 MHz ila 1800 MHz'i kapsayan logaritmik frekans dönüştürücü FCU2'nin kullanılmasıyla mümkündür. Ön amplifikatörlerde olduğu gibi AIAcompact, FCU2'yi otomatik olarak algılar ve UHF tespiti için logaritmik ekrana geçer. Cihazın donanımını korumak için sensörün çıkışına IPU2B gibi bir giriş koruma ünitesinin bağlanması tavsiye edilir.

Yüksek frekans bozukluğu olan ortamlarda PD ölçümleri için AIAcompact, etkili bir yazılım kontrollü gürültü azaltma sunar.

Görüntüleme Modları

Cihaz, özel kontrol düğmeleri kullanılarak seçilen üç ekran modu sunar: SCOPE, METER ve TIME.

SCOPE

SCOPE modunda, AIAcompact faz çözümlemeli kısmi deşarj sinyalini veya modelini gösterir. Burada, 'Dondur' işlevi, böyle bir yakalanan modelin daha fazla değerlendirme için veya ekran görüntüleri almak üzere saklanmasına olanak tanır.

METER

METER modu, yakalanan aktivitenin türetilmiş miktarlarını gösteren dört çubuk grafik ekranı sunar. Grafikler RMS ve tepe PD düzeyinin yanı sıra bunların 50 Hz (60 Hz) ve 100 Hz (120 Hz) içeriğini de gösterir. Cihaz otomatik olarak hat frekansına senkronize olur.

TIME

TIME modunda AIAcompact, kısmi deşarj olayıyla tetiklenen beş veya on AC döngüsünü görüntüler. Böylece, bu ekran ardışık kısmi boşalma olaylarının modelini gösterir ve dolayısıyla sıçrayan parçacıkların ve bunların aktivitelerinin ciddiyetinin net bir şekilde tanımlanmasını sağlar.

CAL2B

UHF kullanan GIS ve trafo ölçümleri için, voltaj çıkışlı CAL2B gibi özel sinyal kaynakları mevcuttur: 2/5/10/20/30/40/50 V

CAL2B/500 CAL2C/500 ve CAL2D/500 kalibratörlerinin yükselme süresi tipik olarak 550 ps'dir.

Power Diagnostix, CAL2 serisinin UHF darbe jeneratörlerini tamamen izlenebilir bir DAkkS kalibrasyonuyla sunar. Bu kalibrasyon sertifikası, şarj çıkışının nominal değerinden sapmasının 0,2 pC + 0,02 × q'dan veya voltaj çıkış kalibratörleri (örn. CAL2B) 0,005 × umess'ten az olduğunu ve 'q' ve 'u' görüntülenen değer olduğunu garanti eder. .

Ürün Seçenekleri
doble m4100 12 kv ac

Doble M4100 12 kV AC

Primer AC İzolasyon Test Cihazı

valiant teleprotection unit

Valiant Teleprotection Unit

VCL-TP, Teleprotection Equipment

valiant trip counter display

Valiant Trip Counter Display

The “Trip Counter Display” shows the total number of “Trip Input / Trip Receive” and “Trip Output / Trip Send” commands on each of the 8 Teleprotection channels, individually. A manual display counter reset option is also provided which may be enabled or disabled by the system administrator.

qualitrol smart breather

Qualitrol Smart Breather

Qualitrol STB000 Smart Transformer Breather

the serveron® model tm1

The Serveron® Model TM1

Single Gas On-line Dissolved Gas Monitor

the serveron® model tm8

The Serveron® Model TM8

Gas Chromatography Monitor